O nas

Firma powstała jako Energoplan F.H.U. w 2002 roku i na początku swojej działalności zajęła się handlem części dla energetyki zawodowej i remontami urządzeń energetycznych takich jak turbozespoły, kotły parowe, armatura oraz sprężarki i kompresory. Po dwóch latach działalności firma powołała brygadę remontową urządzeń energetycznych. Na początku razem z najlepszymi firmami w Europie, m.in. PBS Czechy, Metal Expert (ówczesny Zamech Elbląg), czy słowacki Ecol SA firma wykonywała części takie jak łopatki oraz przeprowadzała remonty łożysk ślizgowych. Bardzo szeroka działalność firmy obejmowała remonty turbin parowych wraz z ich oprzyrządowaniem. Następnie przez szereg lat firma remontowała wszystkie turbozespoły należące do Kompani Węglowej. Po doświadczeniach w krajowych jednostkach firma nawiązała współpracę z kilkoma zagranicznymi firmami takimi jak Ecol Martin, SIEMENS czy Alstom i rozpoczęła remonty w krajach ościennych takich jak Czechy, Słowacja, Niemcy.

Brygada remontowa, którą posiada firma obsługiwała także zawodowe elektrownie w Finlandii, Irlandii, Ukrainie oraz Libanie. Są to jedynie wybrane kraje w których firma Energoplan przeprowadzała remonty i modernizacje turbin parowych oraz kotłów. Firma uczestniczyła także przy budowie bloku energetycznego o mocy 5MWe i 22MWt w mieście Nowa Dubnica na Słowacji. Inwestycja ta była realizowana wspólnie z naszymi partnerami, którzy byli głównymi wykonawcami (firma DataTerm SK). W 2015 roku firma zajęła się również dziedziną ekologii biorąc udział w projekcie budowy reaktora do wysokosprawnej kogeneracji zasilanej olejem popirolitycznym pochodzącym z opon, plastiku i gumy.

W 2016 roku firma przekształciła się w spółkę. Od kilku lat celem firmy jest wdrażanie innowacyjnych projektów w dziedzinie energetyki i ekologii. Obecnie firma stawia na małe i średnie bloki kogeneracyjne do 15MWe i uczestniczy w budowie wysokosprawnych jednostek kogeneracyjnych (kotły parowe, silniki cieplne i małe turbiny parowe).