Bez kategorii

Niskoemisyjne kotły grzewcze

Kotły uniwersalne oraz kotły CO z podajnikiem tłokowym lub ślimakowym.

Posiadamy w ofercie:
– kotły uniwersalne posiadające możliwość zasypu z góry i z dołu (ręczny zasyp),
– kotły CO z podajnikiem tłokowym lub ślimakowym.

1. Kotły uniwersalne:
Linia kotłów posiada konstrukcję stalową spawaną. Kotły posiadają trój ciągowy wymiennik. Powiększona komora spalania zapewnia bezobsługową pracę przez wiele godzin. Piece przystosowane są do instalacji grawitacyjnej lub pompowej. W kotłach można spalać paliwa na dwa sposoby:
„OD GÓRY” – po zasypaniu paliwa i zapłonie wystarczy ustawić wymaganą temperaturę. Mikroprocesorowy sterownik dozując odpowiednią ilość powietrza powoduje stopniowe spalenia paliwa.

„OD DOŁU” – dosypując odpowiednią porcję paliwa co określony czas.

Kocioł zaopatrzony jest w bardzo duże drzwiczki załadowcze, które są bardzo wygodne podczas palenia np. drewna. Wszystkie wyczystki umiejscowione są z przodu kotła co jest dużym ułatwieniem podczas czyszczenia.

Paliwo podstawowe – groszek, ekogroszek, miał, węgiel kamienny, węgiel brunatny.
Paliwo zastępcze – drewno, biomasa,trociny, inne paliwa stałe.

2. Kotły CO z podajnikiem tłokowym lub ślimakowym:

Kotły z podajnikiem tłokowym są idealnym rozwiązaniem dla klientów ceniących sobie niezależność od danego rodzaju paliwa. Zespół nawęglania nowej generacji daje nam wiele możliwości, umożliwia spalać ekogroszek, groszek, pellet, ziarna zbóż. Tak jak kotły CO węglowe wszystkie piece wyposażone są w ruszt wodny. Dwupoziomowe palenisko duo z rusztem wodnym pozwala na spalanie węgla kamiennego, paliwa kawałkowego jak i drewna oraz biomasy. Rodzina kotłów EKO zbudowana jest z atestowanej blachy o ponadnormatywnej grubości.
Paliwa:
– Palenisko automatyczne – groszek, ekogroszek, miał, owies, pellet.
– Palenisko ręczne – węgiel, drewno, inne paliwa stałe.

Kotły z podajnikiem ślimakowym charakteryzuje wysoka sprawność oraz bezawaryjność. Zastosowane retortowe palenisko nowego typu gwarantuje doskonałe spalanie ekogroszku jak i miału węglowego. Dodatkowe palenisko zaopatrzone w stały ruszt wodny umożliwia spalanie węgla drewna miału. Nowoczesny sterownik kotła jak i zespół nawęglania gwarantuje niezawodną pracę przez wiele lat. Rodzina kotłów EKO zbudowana jest z atestowanej blachy 6 mm.
Paliwa:
– Palenisko automatyczne – groszek, ekogroszek, miał.
– Palenisko ręczne – węgiel, drewno, inne paliwa stałe.