Turbiny parowe

Oferujemy nowe turbiny parowe kondensacyjne przeciwprężne.

Turbozespoły używane po przeglądzie i remoncie w atrakcyjnej ofercie.

Kogeneracja

[Best_Wordpress_Gallery id=”5″ gal_title=”Kogeneracja”] [Best_Wordpress_Gallery id=”7″ gal_title=”blok 2,3″]

Suszarnie mobilne i stacjonarne

Suszarnie przemysłowe – kontenerowe, bębnowe lub taśmowe, zasilane biomasą, peletem, olejem opałowym, ekogroszkiem lub węglem.

Oferujemy suszarnię konwekcyjną zbudowaną na monolitycznej konstrukcji kontenera morskiego typu 40HC do suszenia owoców i warzyw jako całość z węzłem kotłowym.

Każda suszarnia jest fabrycznie nowa i tworzona na zamówienie oraz wykonana z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Na każdy egzemplarz wystawiamy certyfikat CE.

Suszarnia przystosowana jest do opalania paliwami ekologicznymi oraz posiada możliwość podłączenia palnika na olej opałowy lub pirolityczny. Wsad owoców lub warzyw świeżych do jednego cyklu suszenia to maksymalnie 1500 kg, przy opalaniu suszarni zrębką Iub max. do 1800kg przy opalaniu peletem, olejem opałowym lub ekogroszkiem. Wysuszenie do wilgotności produktu od 10 do 12% następuje w okresie 24 godzin pracy suszarni. Proces suszenia może być prowadzony w trybie ręcznym lub automatycznym.

Na suszarnie udzielamy 2-letniej gwarancji.

Możemy również wykonać mniejsze suszarnie kontenerowe lub stacjonarne na indywidualne życzenie klienta.

Zainteresowanych zapraszamy do współpracy.

Prąd i ciepło w skojarzeniu (CHP)

Kogeneracja (produkcja energii elektrycznej i cieplnej) to proces w którym najczęściej energia cieplna wytwarzana jest docelowo na potrzeby procesów technologicznych a energia elektryczna stanowi mniejszą część będąc uzupełnieniem.

W obecnym czasie skojarzona gospodarka energetyczna CHP (Combined Heat and Power) jest preferowana i mocno wspierana na rynkach światowych. Firma Energoplan uczestniczy w tworzeniu tego typu układów od 2008 roku wchodząc w skład międzynarodowych zespołów. Jest to jedna z głównych gałęzi naszej działalności.

Uwaga! Nasze rozwiązania kogeneracyjne w pełni wpisują się w programy dotacji unijnych!

Rozróżniamy kilka typów kogeneracji, którymi zajmuje się nasza firma:

  • produkcja ciepła poprzez kocioł parowy – wytwarzanie energii elektrycznej poprzez turbinę parową,
  • produkcja ciepła poprzez kocioł parowy – wytwarzanie energii elektrycznej poprzez silnik cieplny (np. na parę mokrą),
  • układy kogeneracyjne z silnikiem gazowym.

Dysponujemy kotłami zasilanymi paliwami takimi jak zrębka leśna, słoma, oleje opałowe i węgiel.

Połączenie procesów produkcyjnych z wykorzystaniem energii naszego bloku stanowi klucz do spełnienia warunków powstania takiej instalacji.

Dobrym przykładem wykorzystania i zastosowania kogeneracji jest obniżenie lub całkowite zlikwidowanie kosztów energii urządzeń w zakładzie np. przy produkcji elementów drewnianych ponieważ urządzenia do obróbki tego materiału zużywają dużo energii a odpady mogą zostać wykorzystane jako paliwo.

Inny przykład może stanowić uprawa roślin w szklarniach. Duże zużycie energii na ogrzanie powierzchni uprawnej oraz duże zużycie prądu stanowi podstawę do analizy pod kątem stworzenia bloku kogeneracyjnego. W przypadku gdy stosujemy już zwykły kocioł grzewczy możemy zastąpić go kotłem parowym i ogrzewać równocześnie produkując energię cieplną wraz z energią elektryczną, która jest energią wynikową i stanowi czysty zysk dla przedsiębiorstwa.

Zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia szczegółowej oferty.

Niskoemisyjne kotły grzewcze

Kotły uniwersalne oraz kotły CO z podajnikiem tłokowym lub ślimakowym.

Posiadamy w ofercie:
– kotły uniwersalne posiadające możliwość zasypu z góry i z dołu (ręczny zasyp),
– kotły CO z podajnikiem tłokowym lub ślimakowym.

1. Kotły uniwersalne:
Linia kotłów posiada konstrukcję stalową spawaną. Kotły posiadają trój ciągowy wymiennik. Powiększona komora spalania zapewnia bezobsługową pracę przez wiele godzin. Piece przystosowane są do instalacji grawitacyjnej lub pompowej. W kotłach można spalać paliwa na dwa sposoby:
„OD GÓRY” – po zasypaniu paliwa i zapłonie wystarczy ustawić wymaganą temperaturę. Mikroprocesorowy sterownik dozując odpowiednią ilość powietrza powoduje stopniowe spalenia paliwa.

„OD DOŁU” – dosypując odpowiednią porcję paliwa co określony czas.

Kocioł zaopatrzony jest w bardzo duże drzwiczki załadowcze, które są bardzo wygodne podczas palenia np. drewna. Wszystkie wyczystki umiejscowione są z przodu kotła co jest dużym ułatwieniem podczas czyszczenia.

Paliwo podstawowe – groszek, ekogroszek, miał, węgiel kamienny, węgiel brunatny.
Paliwo zastępcze – drewno, biomasa,trociny, inne paliwa stałe.

2. Kotły CO z podajnikiem tłokowym lub ślimakowym:

Kotły z podajnikiem tłokowym są idealnym rozwiązaniem dla klientów ceniących sobie niezależność od danego rodzaju paliwa. Zespół nawęglania nowej generacji daje nam wiele możliwości, umożliwia spalać ekogroszek, groszek, pellet, ziarna zbóż. Tak jak kotły CO węglowe wszystkie piece wyposażone są w ruszt wodny. Dwupoziomowe palenisko duo z rusztem wodnym pozwala na spalanie węgla kamiennego, paliwa kawałkowego jak i drewna oraz biomasy. Rodzina kotłów EKO zbudowana jest z atestowanej blachy o ponadnormatywnej grubości.
Paliwa:
– Palenisko automatyczne – groszek, ekogroszek, miał, owies, pellet.
– Palenisko ręczne – węgiel, drewno, inne paliwa stałe.

Kotły z podajnikiem ślimakowym charakteryzuje wysoka sprawność oraz bezawaryjność. Zastosowane retortowe palenisko nowego typu gwarantuje doskonałe spalanie ekogroszku jak i miału węglowego. Dodatkowe palenisko zaopatrzone w stały ruszt wodny umożliwia spalanie węgla drewna miału. Nowoczesny sterownik kotła jak i zespół nawęglania gwarantuje niezawodną pracę przez wiele lat. Rodzina kotłów EKO zbudowana jest z atestowanej blachy 6 mm.
Paliwa:
– Palenisko automatyczne – groszek, ekogroszek, miał.
– Palenisko ręczne – węgiel, drewno, inne paliwa stałe.

Kotły wodne

[Best_Wordpress_Gallery id=”9″ gal_title=”HEGAM”]